Bylinky

http://www.web.pc.pl/portfolio.php
Szablon graficzny stworzony dla Opencart podlega licencji należącej do: dswww.pl - Tworzenie stron WWW - Design Studio WWW - Firma zajmująca się internetowych stron, szablonów dla stron oraz sklepów internetowych.

Partner: Aneta Den - fotograf Zielona Góra

Bylinky

Mäta pieporná

http://files.kombu-cha.webnode.sk/200000019-8dc8a8ec31/M%C3%A4ta.jpeg

 

Mäta sa využíva pri liečbe rôznych zápalov dýchacích ciest, priedušiek, hrtana či priedušnice. Podporuje aj vykašliavanie a  inhaluje sa pri nádche. Využíva sa aj pri liečbe astmy, pretože dokáže odblokovať zastavené dýchanie.

Mäta je tiež silným antioxidantom. Podporuje trávenie a zmierňuje tráviace ťažkosti. Zmierňuje nadúvanie, hnačky či zápchu. Mätový čas zmierňuje aj pálenie záhy a podporuje vylučovanie žlče. Dokáže tiež uvoľniť svaly v okolí čreva, a tak zmierňuje príznaky syndrómu dráždivého čreva.

Jedným z dôležitých účinkov mäty je schopnosť čistiť krv. Odplavuje z nej škodlivé toxíny, ktoré môžu v tele napáchať veľa škôd. Mäta chráni telo aj proti vzniku rakovinových buniek. Tým sa zaradila medzi prírodné podporné liečivá, ktoré sa využívajú ako vedľajší prostriedok liečby rakoviny. Mätové čaje a oleje sa využívajú aj pri zmierňovaní bolestí hlavy a migrén. Dokáže uvoľniť napätie a stres. Mäta tiež dokáže bojovať so zápachom z úst, ktorý je väčšinou spojený so zlým trávením. Pôsobí priaznivo aj na pokožku a zabraňuje vzniku akné. Je jednou z najpoužívanejších zložiek zubných pást. Mätový kúpeľ je zase veľmi dobrý pre opuchnuté nohy a reumatické bolesti.

 

Šípky

http://files.kombu-cha.webnode.sk/200000020-146bf165f4/%C5%A0%C3%ADpky.jpeg

 

Majú veľký obsah vitamínu C a karoténu. Okrem týchto zložiek obsahujú aj vitamíny B1, B2, K a vitamín P, ktorý zosilňuje účinky vitamínu C. Plody šípovej ruže sú bohaté aj na pektíny, triesloviny, organické kyseliny a silice.

Pitím čaju zo šípiek si prirodzene doplníte hladinu vitamínu C a dodá vám tiež potrebnú energiu počas zimy, jarnej únavy, vhodné je jeho pitie i počas tehotenstva. Jeho užívanie sa doporučuje  i pri problémoch s močovými cestami, krvotvorbou či stolicou, dokonca i pri cukrovke a rekonvalescencii.

 

Bazový kvet

http://files.kombu-cha.webnode.sk/200000021-cd5d1cef35/Baza.jpeg

 

Znižuje horúčky, blahodárne pôsobí pri detských ekzémoch, zvyšuje činnosť močových ústrojov a potných žliaz, čím podporuje vyplavovanie škodlivín z tela, Pôsobí ako antioxidant, chráni bunkové membrány pred pôsobením voľných radikálov a spomaľuje proces starnutia buniek, obsahuje triesloviny (tiež taníny, chránia pokožku pred infekciami, pomáhajú pri zápaloch).

Beží na OpenCart • Slovenský preklad z OpenCart.sk www.mojakombucha.sk © 2019